Lublin dodany do kalendarza FIM SPEEDWAY GRAND PRIX 2021

Lublin dodany do kalendarza FIM SPEEDWAY GRAND PRIX 2021

Speedway Lublin S.A. zastąpi Warszawę jako gospodarz piątej rundy FIM Speedway Grand Prix 2021 w sobotę, 7 sierpnia. Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski 2021 zostało odwołane na początku tego roku ze względu na obostrzenia związane z Covid-19. Będzie to pierwszy raz w historii, gdy Lublin zorganizuje Speedway Grand Prix.

Informacje na temat biletów zostaną opublikowane w odpowiednim czasie.

Jorge Viegas, prezes FIM, powiedział: „FIM może tylko podziękować Motorowi Lublin oraz PZM za znalezienie godnego zastępcy Speedway Grand Prix w Warszawie. Będziemy również nadal współpracować ze wszystkimi partnerami, by w dalszym ciągu organizować najlepsze Mistrzostwa na Świecie”

Jakub Kępa, prezes Speedway Lublin S.A. skomentował: To dla mnie zaszczyt oraz ogromna osobista przyjemność, że jako prezes klubu żużlowego Motor Lublin i lublinianin mogę zaprosić do naszego miasta gości z całego świata. Pierwszy, historyczny turniej Speedway Grand Prix w Lublinie to najlepsza okazja, by udowodnić, że nasze miasto zakochane jest w czarnym sporcie. Jestem pewien, że wszyscy zostaną niezwykle ciepło przyjęci i wierzę, że przeżyją nie tylko fantastyczne emocje sportowe, ale wywiozą z naszego miasta wiele niezapomnianych wspomnień. Życzę wszystkim samych pozytywnych wrażeń. Lublin to żużel!

Paul Bellamy, SVP i dyrektor zarządzający Motorsports Events w IMG, która obsługuje FIM Speedway Grand Prix, dodał: „Cieszymy się, że możemy zorganizować zawody Speedway Grand Prix w Lublinie -  jednym z najszybciej rozwijających się klubów sportowych, po raz pierwszy w historii. Motor Lublin udowodnił już, że jest fantastycznym partnerem, wkraczając do finału Monster Energy Speedway of Nations w zeszłym roku po pandemii, która zmieniła nasze plany.

PGE EKSTRALIGA
Sponsorzy strategiczni
Sponsor główny
Partner główny
Partner motoryzacyjny