Mikkel Michelsen oraz Jarosław Hampel w składzie Motoru na sezon 2021

Mikkel Michelsen oraz Jarosław Hampel w składzie Motoru na sezon 2021

Mikkel Michelsen oraz Jarosław Hampel wystąpią w naszych barwach podczas przyszłorocznych zmagań lubelskiej drużyny w PGE Ekstralidze. Będzie to trzeci sezon Duńczyka i drugi sezon Polaka w Motorze Lublin. 

Jarosław Hampel jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. Jest również najbardziej utytułowanym zawodnikiem Drużynowego Pucharu Świata na ziemi. 25 razy stanął na podium FIM Speedway Grand Prix, wygrał 6 turniejów. Dwukrotnie był wicemistrzem świata, raz zdobył brązowy medal. W 2014 roku, jako pierwszy człowiek od przeszło czterech lat, wygrał turniej Grand Prix z kompletem punktów. Z każdą poprzednią drużyną zdobywał Drużynowe Mistrzostwo Polski, ma na swoim koncie siedem złotych medali.

Mikkel Michelsen to niespodzianka sezonu 2019 PGE Ekstraligi i indywidualny mistrz Europy 2019. Na swoim koncie ma mnóstwo medali młodzieżowych mistrzostw Danii, a także tytuły klubowe zdobywane w Szwecji i Danii. W sezonie 2020 rywalizował między innymi cyklu FIM Speedway Grand Prix oraz SEC Speedway European Championship. Mikkel uplasował się na 13. miejscu w tegorocznym rankingu najbardziej skutecznych żużlowców najlepszej ligi świata – PGE Ekstraligi.

PGE EKSTRALIGA
Sponsorzy strategiczni
Sponsor główny
Partner motoryzacyjny