Pozytywny wynik testu COVID-19 u Jarosława Hampela. Zawodnik poddany izolacji

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Jarosława Hampela. Zawodnik poddany izolacji

Jarosław Hampel z Motoru Lublin uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji.

W wyniku podejrzenia infekcji u Jarosława Hampela, na podstawie objawów klinicznych stanu jego zdrowia nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej w celu wykonania testu na obecność koronawirusa.

Pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) oznacza to, że Jarosław Hampel został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, czyli do 7.04.2021.

Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.  

Przed  pierwszą  rundą  rozgrywek  PGE Ekstraligi każdy klub  jest zobowiązany  przeprowadzić  testy  na  obecność  koronowirusa  SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom  uczestniczącym  w  meczu  i  uprawnionym  do  przebywania  w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem.

PGE EKSTRALIGA
Sponsorzy strategiczni
Sponsor główny
Partner motoryzacyjny