Na ten dwumecz czekaliśmy cały sezon. 16 i 23 września rozstrzygnie się, kto zostanie wielkim zwycięzcą Nice I Ligi Żużlowej i w przyszłym roku pojedzie w gronie ekstraligowców, a kto będzie musiał walczyć w barażach. O akces do najlepszej żużlowej ligi świata rywalizują Speed Car Motor oraz ROW Rybnik.

Pierwsze starcie odbędzie się w najbliższą niedzielę, o godzinie 14.30 na rybnickim torze. Rewanż zaplanowano tydzień później na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich.

– Za nami dobre spotkanie z Lokomotivem Daugavpils, w którym przypieczętowaliśmy awans do finału. Jednak na tym nie kończymy naszych zmagań w tym roku. Na radość trzeba jeszcze zaczekać. Miejmy nadzieję, że pełnię tej radości przeżyjemy za nieco ponad dwa tygodnie – mówi Dariusz Śledź, trener lubelskiej drużyny.

„Koziołki” weszły do finału po pokonaniu rywali z Łotwy, natomiast ROW wyeliminował na pierwszym etapie fazy play-off drużynę Car Gwarant Startu Gniezno. „Rekiny” najpierw zremisowały 45:45 na torze w pierwszej stolicy Polski, a później wygrały u siebie 52:38.

Ogółem, zespół ze Śląska miał słabszy początek rozgrywek, ale od połowy lipca jest zdecydowanie na fali wznoszącej. ROW nie przegrał w lidze sześciu kolejnych spotkań, a w pięciu z nich triumfował.

– Rybniczanie złapali trochę wiatr w żagle i w ostatnim czasie się rozpędzili. Na pewno będą trudnym przeciwnikiem. Z kolei naszą największą siłą od początku sezonu było to, że mieliśmy wyrównany zespół. Oby tak było również w niedzielę. Przed nami finał, w którym trzeba będzie dobrze pojechać – przyznaje trener Śledź.

Ostatnią ekipą, która pokonała rybniczan jest… Speed Car Motor. 24 czerwca lublinianie zwyciężyli „Rekiny” 47:43, będąc jedyną w tym sezonie drużyną, która wygrała z gospodarzami na torze przy ulicy Gliwickiej 72. Nasi żużlowcy triumfowali z ROW-em także pod koniec kwietnia na lubelskim torze, gdzie padł wynik 48:42 na korzyść „Koziołków”.

Rezultaty z tego sezonu to dobry prognostyk, ale zawodnicy Speed Car Motoru podkreślają, że teraz nie warto wracać do przeszłości. Stawka nadchodzących spotkań będzie bowiem dużo większa i każdy z uczestników finałowego dwumeczu z pewnością postara się zaprezentować pełnie swoich możliwości oraz zaciekle walczyć w każdym biegu. Dlatego szykują się naprawdę emocjonujące mecze, których żaden szanujący się fan żużla nie może przegapić!

AWIZOWANE SKŁADY

Speed Car Motor Lublin
1. Dawid Lampart
2. Paweł Miesiąc
3. Joel Kling
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart

ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Andriej Karpow
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel

Transmisję z niedzielnego meczu w Rybniku będzie można obejrzeć „na żywo” na antenach Polsatu Sport oraz Eleven Sports. Rywalizacja wystartuje o godzinie 14.30.

Sponsorem biura prasowego jest: