1 lipca 2018 roku zapowiada się w Lublinie nad wyraz elektryzująco. Wtedy bowiem na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich 5 dojdzie do starcia czołowych zespołów tabeli Nice I Ligi Żużlowej. Niepokonany Speed Car Motor podejmie Lokomotiv Daugavpils. Nasi zawodnicy staną w tym meczu przed szansą na zapisanie się na trwałe w historii klubu.

Do tej pory lublinianie wywalczyli podczas trwającego sezonu remis oraz dziewięć zwycięstw z rzędu. Dzięki tej wspaniałej serii, żółto-biało-niebiescy wyrównali klubowy rekord z 1976 roku, gdy Motor zanotował identyczną passę kolejnych triumfów. Teraz, po 42 latach „Koziołki” mogą ustanowić nowy rekord i z pewnością chcą go przebijać w każdym kolejnym meczu!

Lubelski zespół zdaje sobie jednak sprawę, że w niedzielę odbędzie się potyczka z wymagającym rywalem. Goście przyjadą na stadion przy Z5 jako trzecia drużyna ligowego zestawienia. Ekipa z Łotwy mogłaby zajmować nawet pozycję wicelidera, ale do tej pory zdołała odjechać tylko siedem meczów, czyli aż o trzy mniej niż Speed Car Motor. Mimo to, bilans pięciu zwycięstw i dwóch porażek może być dla „Lokomotywy” satysfakcjonujący.

Jedną z drużyn jaka pokonała Lokomotiv w trwającym sezonie jest zespół Dariusza Śledzia. Na początku maja, nasi żużlowcy wygrali w Daugavpils 48:42. Najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach lubelskiej ekipy byli wówczas Robert Lambert oraz Dawid Lampart. To było ciężkie spotkanie i tym razem również „Koziołki” nie spodziewają się łatwej przeprawy. Zwłaszcza, że trener Nikołaj Kokin ma w swoim składzie groźnych zawodników.

Liderem zespołu z Łotwy jest podczas obecnych rozgrywek Peter Ljung. Szwed legitymuje się średnią biegopunktową na poziomie 2,314, co daje mu czwarte miejsce pod względem indywidualnych statystyk w całej lidze. Co ciekawe, Ljung nie znalazł się w awizowanym składzie na to spotkanie, ale pamiętajmy, że szkoleniowiec zespołu z Dyneburga może to zmienić.

W zestawieniu Lokomotivu widnieje natomiast Timo Lahti, który w 2015 roku bronił barw klubu z Lublina. Fiński żużlowiec z pewnością będzie próbował przypomnieć się kibicom nad Bystrzycą dobrą jazdą. Podczas trwającego sezonu prezentuje on bowiem dobrą formę i ze średnią biegową 2,114 pkt plasuje się tuż za czołową dziesiątką najlepszych jeźdźców Nice I LŻ.

Lokomotiv jest w ostatnich latach jedną z najsilniejszych drużyn zaplecza Ekstraligi w Polsce. Dość powiedzieć, że karminowo-biali wygrywali Nice I ligę zarówno w 2015, jak i 2016 roku, a w minionej kampanii dotarli do półfinału play-off. Dlatego potyczka z tym przeciwnikiem powinna przynieść dużo emocji i na takie liczymy!

Bilety na mecz z Lokomotivem można kupić w Internecie, pod adresem http://tiny.pl/gsp77. Natomiast kasy stadionu będą otwarte od godziny 10. Do zobaczenia!

AWIZOWANE SKŁADY:

Lokomotiv Daugavpils
1. Kjastas Puodżuks
2. Davis Kurmis
3. Wadim Tarasienko
4. Jewgienij Kostygow
5. Timo Lahti
6. Artiom Trofimow

Speed Car Motor Lublin
9. Dawid Lampart
10. Paweł Miesiąc
11. Daniel Jeleniewski
12. Robert Lambert
13. Andreas Jonsson
14. Oskar Bober

Sponsorem biura prasowego jest: