Nasza drużyna zna już pełny harmonogram wspólnych przygotowań do rozgrywek PGE Ekstraligi w przyszłym roku. Nie zabraknie wielu okazji do integracji przed nowym sezonem.

14 lutego żużlowcy wyjadą na zgrupowanie na narty do Włoch, które potrwa do 19 lutego. – Jesteśmy w trakcie ustaleń dokładnej lokalizacji, ale na pewno nie będzie to Livigno, gdzie pojechaliśmy w styczniu tego roku. Przed zgrupowaniem na specjalnych badaniach sprawdzimy wydolność chłopaków, by dowiedzieć się jak przepracowali okres przygotowawczy – wyjawia trener Maciej Kuciapa. Prosto z Italii zespół uda się do hiszpańskiego Calpe. Tam do 26 lutego potrwa obóz rowerowy, który poprowadzi Andrzej Sypytowski, drużynowy wicemistrz olimpijski.

Początek marca to pierwsze wyjazdy na tor. W dniach 7-10.03.2020 „Koziołki” będą trenować w słoweńskim Krsko, a następnie mają odbyć się treningi punktowane z pierwszoligowymi drużynami z Torunia i Tarnowa. Aktualnie, trudno przewidzieć kiedy dokładnie usłyszymy warkot silników na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. – W trakcie ostatnich tygodni dokonaliśmy wielu prac na lubelskim torze. Dowieźliśmy około 700 ton nowego materiału, granitu. Po dosypaniu nastąpiło wymieszanie ze starą nawierzchnią i przygotowanie na okres zimowy. Dalsze prace nastąpią wraz z początkiem wiosny – kończy trener Kuciapa.