Na ten mecz musieliśmy czekać sześć długich tygodni. Przed nami ostatnie spotkanie rundy zasadniczej sezonu 2018 Nice I Ligi Żużlowej na torze w Lublinie. Liderujący tabeli Speed Car Motor kontra Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

W starciu z „Koziołkami”, na stadionie przy Al. Zygmuntowskich zaprezentuje się zespół, który walczy o miejsce gwarantujące udział w fazie play-off. Do tej pory, gdańszczanie zanotowali cztery zwycięstwa i sześć porażek, co przed najbliższą serią spotkań plasuje ich na piątej pozycji w ligowym zestawieniu.

Kibice z Trójmiasta z pewnością liczyli na więcej, ale sezon nadal może być dla Wybrzeża udany. Jednak, by nie utrudniać sobie drogi do najlepszej czwórki w lidze, zespół z Pomorza musi powalczyć w Lublinie o zwycięstwo. A to zapowiada duże emocje.

Nikomu chyba nie trzeba bowiem przypominać, że o wygraną ze Speed Car Motorem nie będzie łatwo. Dość powiedzieć, że w trakcie obecnych rozgrywek tylko Orzeł Łódź zdołał wywalczyć na lubelskim owalu remis. Pozostali rywale wracali z naszego stadionu na tarczy i nasi zawodnicy zrobią wszystko, by tak było również tym razem.

Drużyna Dariusza Śledzia zdążyła się stęsknić za występami w Nice I Lidze. Swój ostatni mecz lublinianie odjechali 1 lipca. Ligowa przerwa w rozgrywkach miała być krótsza dla gdańszczan. 29 lipca Wybrzeże miało bowiem rywalizować na wyjeździe z Orłem Łódź. W rozegraniu spotkania przeszkodził jednak deszcz. Co ciekawe, w wyznaczonym na 5 sierpnia kolejnym terminie, również pogoda pokrzyżowała żużlowcom plany.

Na których zawodników trzeba szczególnie zwrócić uwagę w szeregach Wybrzeża? Z pewnością na Mikkela Michelsena, który w lipcu triumfował w Pucharze Nice I Ligi Żużlowej i legitymuje się średnią biegopunktową na poziomie 2,238 pkt. To plasuje go na szóstym miejscu wśród najlepiej punktujących żużlowców zaplecza Ekstraligi. Groźni są także jego duńscy rodacy: Anders Thomsen oraz Mikkel Bech. Oni również zdobywają powyżej dwóch punktów na wyścig i są w czołowej dziesiątce pod względem statystyk.

Natomiast w naszym zespole zabraknie kontuzjowanego Daniela Jeleniewskiego. Kapitan Speed Car Motoru pod koniec lipca złamał nogę podczas treningu motocrossowego. Życzymy mu dużo zdrowia oraz szybkiego powrotu do pełnej sprawności, podobnie jak Emilowi Peroniowi, który nabawił się kontuzji podczas wtorkowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gdańsku.

Warto podkreślić, że do tej pory Zdunek Wybrzeże nie ma na swoim koncie ani jednego wyjazdowego zwycięstwa w trwających rozgrywkach. Ekipa z Pomorza ścigała się dotychczas na torach w Pile, Rybniku, Gnieźnie i Daugavpils. I choć w każdym z tych meczów zdobywała co najmniej 40 punktów, to wygrane notowali gospodarze.

Ostatni raz zespół z Gdańska rywalizował na torze przy Al. Zygmuntowskich 8 września 2013 roku. Wówczas Wybrzeże pokonało KMŻ Lublin 52:37. Co ciekawe, w tamtym spotkaniu w barwach „Koziołków” wystąpiło dwóch zawodników, którzy jeżdżą dla naszego klubu także w obecnym sezonie: wspomniany już Jeleniewski i Paweł Miesiąc.

W pierwszym meczu z Wybrzeżem w tym sezonie, lublinianie zwyciężyli na torze w Gdańsku 47:43. Wówczas, losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w biegach nominowanych. Czy tym razem znów czeka nas zacięte widowisko? Przyjdźcie na stadion i się o tym przekonajcie!

Sponsorem biura prasowego jest: