To będzie mecz na szczycie Nice I Ligi Żużlowej. W niedzielę o godzinie 14.30 Speed Car Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z Car Gwarant Startem Gniezno.

Starcie w którym wicelider tabeli podejmie zespół prowadzący w ligowym zestawieniu zapowiada się nad wyraz interesująco. Nie dość, że pojadą ze sobą aktualnie najsilniejsze ekipy zaplecza Ekstraligi, to w dodatku będzie to potyczka drużyn, które bardzo dobrze się znają.

W poprzednim sezonie, na szczeblu drugoligowym gnieźnianie rywalizowali z „Koziołkami” w aż czterech spotkaniach. Za każdym razem górą byli gospodarze danej konfrontacji. Dlatego nasza drużyna ma z czerwono-czarnymi rachunki do wyrównania. W minionych rozgrywkach lublinianie dwukrotnie przegrali bowiem w pierwszej stolicy Polski. Najpierw, w rundzie zasadniczej 33:57, a następnie w rewanżowym finale w stosunku 36:53.

W ostatnim z tych meczów wzięło udział aż pięciu zawodników, którzy są w awizowanych składach na najbliższą konfrontację. Po stronie miejscowych są to Mirosław Jabłoński, Oliver Berntzon i Adrian Gała. Z kolei w szeregach żółto-biało-niebieskich chodzi o Pawła Miesiąca i Roberta Lamberta.

Speed Car Motor jedzie do Gniezna nie tylko walczyć o zwycięstwo, ale i o punkt bonusowy. Podopieczni trenera Dariusza Śledzia pokonali w tym sezonie już Car Gwarant Start 54:35 na własnym torze. Najskuteczniejszym żużlowcem lubelskiej drużyny był wówczas Andreas Jonsson (11 pkt z bonusem), a wśród gnieźniań błyszczał Adrian Gała (13+1 pkt).

Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielne popołudnie. Transmisję „na żywo” ze spotkania pokaże stacja Polsat Sport.

AWIZOWANE SKŁADY

Speed Car Motor Lublin:
1. Dawid Lampart
2. Paweł Miesiąc
3. Samuel Masters
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart

Car Gwarant Start Gniezno:
9. Jurica Pavlić
10. Mirosław Jabłoński
11. Kim Nilsson
12. Oliver Berntzon
13. Adrian Gała
14. Maksymilian Bogdanowicz

Sponsorem biura prasowego jest: