Znamy datę rozpoczęcia tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na specjalnej konferencji prasowej dotyczącej „odmrażania” polskiego sportu, że zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata wystartują w piątek, 12 czerwca.

W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki będą odbywać się bez udziału publiczności. Od 8 maja żużlowcy mają przechodzić 14-dniową kwarantannę, po której będą mogli przystąpić do treningów. Harmonogram i specyfikację dokładnych działań ma określić plan opracowany przez Polski Związek Motorowy oraz Ekstraligę Żużlową. Więcej szczegółów wkrótce.

Przypomnijmy, że początek sezonu 2020 planowano pierwotnie na 3 kwietnia, lecz z powodu epidemii start rozgrywek kilkukrotnie przekładano. Zgodnie z aktualizowanym terminarzem, pierwszym meczem dla naszej drużyny w nowej ligowej kampanii powinno być starcie na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich z ekipą Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski, 14 czerwca. Czy tak rzeczywiście będzie, przekonamy się w najbliższym czasie.