Zimowe sporty we Włoszech oraz rowerowy maraton w Hiszpanii – takie są plany naszego zespołu na najbliższe dni. 14 lutego udaliśmy się na zgrupowanie, które potrwa przez niemal dwa tygodnie.

Drużyna najpierw spotkała się w Lublinie na specjalnych badaniach wydolnościowych, na których sprawdzono jak zawodnicy przepracowali dotychczasowy okres przygotowawczy. Następnie reprezentantów Speed Car Motoru Lublin czekała podróż z lotniska w Modlinie do włoskiego Bergamo i późniejszy transfer do Predazzo, czyli miejscowości dobrze znanej wszystkim sympatykom skoków narciarskich. Do Italii udał się cały zespół, z wyjątkiem przeziębionego Mateja Zagara.

Słoweniec dołączy do kolegów w przyszłym tygodniu w Hiszpanii, gdzie w miejscowości Calpe zawodnicy będą trenować na obozie rowerowym, który poprowadzi Andrzej Sypytowski, były drużynowy wicemistrz olimpijski w kolarstwie szosowym. 26 lutego „Koziołki” powrócą do Polski, a półtora tygodnia później po raz pierwszy w tym roku wyjadą na tor, w czasie kolejnego zgrupowania w Krsko. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów social media, gdzie będziemy relacjonować wszystko na bieżąco!