„Dobrze się patrzy na to jak chłopaki się integrują”. Raport z obozu w Zakopanem.

W dniach 22-28 stycznia młodzi zawodniczy Platinum Motoru Lublin przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem. Poprosiliśmy trenera Macieja Kuciapę oraz trenerów mentalnych o wypowiedzi na temat treningów.

Maciej Kuciapa – trener Platinum Motoru Lublin

Obecnie przebywamy w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Na obozie pracujemy z kadrą młodzieżową, która w nadchodzącym sezonie będzie startować w zawodach klasy 250cc, DMPJ oraz U24. Wyjazd do Zakopanego traktujemy jako dalszą część przygotowań, które rozpoczęliśmy już w połowie listopada.

Dzień na obozie zaczyna się o 7:00 wspólnym śniadaniem, koło godziny 9:00 wychodzimy na skitury. Ten trening jest najdłuższy, w górach spędzamy ok. trzech/czterech godzin z przewodnikiem. Po powrocie wspólnie jemy obiad i szykujemy się do kolejnych zajęć. Jest to trening na sali hipoksyjnej lub trening ogólnorozwojowy na sali gimnastycznej. Po treningu idziemy na odnowę biologiczną i kolację. Dzień kończymy zajęciami z psychologami.

Na wyjeździe mamy fajną atmosferę, dobrze się patrzy na to jak chłopaki się integrują. Mam nadzieję, że to przeniesie się na sezon, współpracę na zawodach i oczywiście wyniki.

 

Agnieszka Kwiatkowska i Marcin Kwiatkowski - Sport and Minds - Psychologia Sportu i Trening Mentalny

W Motorze przeprowadzamy badania od kilku lat. Mamy możliwość porównania, jaki postęp robią zawodnicy w określonych parametrach. Korzystamy w badaniach z nowoczesnych technologii. Zawodnicy mają później możliwość pracy indywidualnej.

Na zajęciach trenujemy czas reakcji, koordynację psychoruchową, koncentrację, podzielność uwagi i to, co na tym zgrupowaniu jest nowością, wprowadzamy ćwiczenia na poszerzenie pola widzenia.

Budujemy współpracę w zespole. Obserwujemy różne style komunikacji u zawodników, jakie sytuacje ich denerwują, w jakich sytuacjach trudno im kontrolować emocje oraz jak radzą sobie z komunikacją w grupie. Na pewno jest to przydatna wiedza dla trenerów. W parku maszyn często działamy pod presją czasu i wtedy umiejętność komunikacji jest bardzo ważna. 

Sponsor tytularny
Sponsorzy strategiczni
Sponsor główny
Partner główny
Partner motoryzacyjny
MINIŻUŻEL