ORP Orlen Oil Motor Lublin ma nowego kapitana!

Nasz zespół szykuje się do kolejnego sezonu, w którym będzie bronić tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Już niedługo tankowiec Orlen Oil Motor Lublin opuści macierzysty port i w pierwszym meczu PGE Ekstraligi zmierzy się w Grudziądzu z GKM. Nasza załoga przystąpi do rywalizacji z nowym kapitanem. Po wzburzonych wodach najlepszej ligi świata poprowadzi ją Bartosz Zmarzlik.

To dla mnie na pewno wielki zaszczyt. Wiem, jaką drużyną jest Orlen Oil Motor Lublin, jakie ma cele sportowe i zawodników w składzie, dlatego traktuję tę nominację jako dużą odpowiedzialność. Zrobię wszystko, by spełnić pokładane we mnie nadzieje. Grupa jest bardzo mocna i każdy ma swoje zadania, ale jeśli tylko, w jakimkolwiek momencie, będę mógł dodatkowo pomóc, na pewno zrobię to z wielką przyjemnością. Reprezentowanie najlepszej ekipy w kraju w roli kapitana, samo w sobie jest wyróżnieniem” – mówi Bartosz Zmarzlik.

Do nominacji nowego kapitana doszło podczas zgrupowania w Gorican. Zespół jednogłośnie wskazał Zmarzlika. Z wyboru zadowolony jest trener lubelskiej drużyny, Maciej Kuciapa.

Najbardziej cieszy mnie to, że chłopcy byli zgodni i wspólnie podjęli tę decyzję. W pełni akceptuję ten wybór. Naszym kapitanem został najbardziej doświadczony w zespole Polak i lider drużyny, najskuteczniejszy zawodnik. Wiemy, w jakiej roli przystępujemy do najbliższego sezonu. Myślę, że mistrz świata w roli kapitana, to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Pracowałem z Bartoszem w ubiegłym roku, poznałem jego etykę pracy, wiem, jak bardzo zależy mu na drużynie i jestem pewien, że doskonale sprawdzi się w tej roli” – deklaruje Kuciapa.

Poeta Andrzej Waligórski napisał kiedyś, że „dobry dom musi być, jak okręt. A dobry gospodarz – jak kapitan”. Jesteśmy przekonani, że Z5 jest przyjaznym portem, a naszej mistrzowskiej załodze, pod wodzą nowego kapitana, życzymy pomyślnych wiatrów!

Sponsor tytularny
Sponsorzy strategiczni
Sponsor główny
Partner główny
Partner motoryzacyjny
MINIŻUŻEL
Sponsor tytularny ORLEN OIL MOTOR LUBLIN