W sobotni wieczór w Rzeszowie zakończyła się kolejna odsłona Drużynowych Mistrzostw Europy. Tym razem biało-czerwoni musieli uznać wyższość reprezentacji Danii, ale i tak wracają z Podkarpacia z medalami. Polska zdobyła srebro, a ważną rolę odegrali zawodnicy ORLEN OIL Motoru Lublin — Bartosz Zmarzlik oraz Bartosz Bańbor.
Turniej DME rozgrywany jest od 2022 roku i do tej pory za każdym razem kończył się triumfem Polaków. W Rzeszowie rywalami naszej reprezentacji byli Duńczycy, Szwedzi oraz Łotysze. Regulamin przewiduje, że w składzie każdej drużyny może znaleźć się tylko jeden stały uczestnik cyklu Grand Prix, natomiast rolę rezerwowego pełni zawodnik do lat 21.
I właśnie tutaj znakomicie pokazał się Bartosz Bańbor. Junior Motoru był najskuteczniejszym zawodnikiem całych zawodów. Pod taśmą pojawił się pięciokrotnie i stracił zaledwie jeden punkt.
Solidne zawody odjechał także Bartosz Zmarzlik. Kapitan reprezentacji zdobył 12 punktów i tradycyjnie należał do liderów biało-czerwonych. Tym razem jednak Duńczycy okazali się skuteczniejsi i po raz pierwszy w historii Drużynowych Mistrzostw Europy stanęli na najwyższym stopniu podium. Co ciekawe, w poprzednich edycjach zawsze kończyli rywalizację na drugim miejscu. Brązowe medale wywalczyli Szwedzi z Fredrikiem Lindgrenem w składzie.
I. Dania – 42
13. Frederik Jakobsen (1,1,2,2,2) 8
14. Rasmus Jensen (3,2,3,3,1) 12
15. Michael Jepsen Jensen (3,3,2,2,d) 10
16. Mikkel Michelsen (2,2,1,2,0) 7
20. Villads Nagel (2,3) 5
II. Polska – 39
1. Bartosz Zmarzlik (3,3,1,d,3,2) 12
2. Przemysław Pawlicki (0,2,2,1,3) 8
3. Wiktor Przyjemski (0,2,0,-) 2
4. Bartłomiej Kowalski (2,0,1,-,-) 3
17. Bartosz Bańbor (3,3,2,3,3) 14
III. Szwecja – 26
5. Oliver Berntzon (0,0,-,0,0) 0
6. Fredrik Lindgren (3,1,3,3,0,0) 10
7. Kim Nilsson (1,0,1,0,1) 3
8. Jacob Thorssell (2,1,3,3,2) 11
18. Erik Persson (1,1) 2
IV. Łotwa – 25
9. Andrzej Lebiediew (1,3,2,1,2,3) 12
10. Daniił Kołodinski (0,1,0,2,1) 4
11. Jewgienij Kostygow (2,0,0,1) 3
12. Francis Gusts (1,3,0,1,1) 6
19. Emil Rimican (0,0) 0