Klub

Motor Lublin - Drużynowy Mistrz Polski 2022

Sezon 2022 na zawsze zapisze się w historii sportu żużlowego w Lublinie jako wyjątkowy niezależnie od sukcesów jakie Motor osiągnie w przyszłości. Lubelska drużyna po raz kolejny napisała na naszych oczach niesamowitą historię. Żadnej drużynie wcześniej nie udało się wywalczyć w jednym sezonie Mistrzostwa Polski Par Klubowych w kategorii zarówno juniorów jak i seniorów. Motor Lublin dokonał tego wyczynu w sezonie 2022.

Złoty sezon Motoru to również Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów ale przede wszystkim wygrana w finałowym dwumeczu PGE Ekstraligi i wywalczenie pierwszego w historii klubu z Lublina Drużynowego Mistrzostwa Polski. Motor sezon zasadniczy przeszedł jak burza. Dość powiedzieć, że przez pierwsze dwanaście meczów Koziołki nie znalazły pogromcy. Dopiero w meczu 13 kolejki Motor zanotował na torze w Częstochowie pierwszą porażkę.

Jak się później okazało była to jedna z trzech porażek w całym sezonie, który Motor zakończył z imponującym bilansem: 16 meczów wygranych 1 remis i wspomniane 3 porażki. To nie koniec rekordów Motoru, bo takim była też odrobiona 12 punktowa strata z pierwszego meczu finałowego PGE Ekstraligi. Tym samym Motor Lublin odrobił największą stratę w historii meczów finałowych o złoty medal DMP.

Rekordem był też czas w jakim sprzedano bilety na mecz finałowy w Lublinie: kibice potrzebowali zaledwie 4 sekund aby wykupić wszystkie wejściówki w sprzedaży otwartej. Warto przypomnieć, że w ten sposób pobili rekord z poprzedniego sezonu, który również należał do kibiców Motoru i wynosił 7 sekund. Przy tak dużym zainteresowaniu nikogo nie zdziwiło, że na stadion powrócił podniebny sektor, utworzony przy wykorzystaniu podnośników, którym kibice Motoru zadziwili cały świat w czasie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W tak pięknym sezonie nie zabrakło też pierwszego w historii klubu z Lublina medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski, który dla Motoru Lublin wywalczył Dominik Kubera ustępując tylko obrońcy tytułu sprzed roku Bartoszowi Zmarzlikowi.

Motor Lublin począwszy od sezonu 2017 z każdym rokiem notuje progres. Nie inaczej było też w sezonie 2022 co przełożyło się na Drużynowe Mistrzostwo Polski wywalczone w pełnych dramaturgii meczach fazy play off odpowiednio z drużynami Unii Leszno w ćwierćfinale, Apatora Toruń w pófinale oraz Stali Gorzów Wielkopolski w finale PGE Ekstraligi.

 

 


Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Sponsor tytularny
Sponsorzy strategiczni
Sponsor główny
Partner główny
Partner motoryzacyjny
MINIŻUŻEL